مصوبات درخصوص کتابخانه های سلطان شهر و خرامه

نظرات 0

به گزارش صدای خرامه، نوراله اسپرجانی فرماندار خرامه از عزم دولت تدبیر و امید در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی سخن گفت و اظهار داشت: توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یک عزم همگانی می طلبد و در این بین سهم دولت نیز حائز اهمیت است.

وی ضمن آمادگی جهت تخصیص بودجه مناسب برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی گفت: از طرف فرمانداری درحدود یک میلیارد ریال از محل ماده 180 جهت این کار اختصاص یافته که امیدواریم این اداره کل اقدامی مشابه را انجام دهد.

سید محمد امین جعفری حسینی مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس ضمن ابراز خرسندی از نوع نگاه فرمانداری شهرستان خرامه به مقوله کتاب و کتابخوانی، از کتاب به عنوان یکی از مهمترین کالاهای فرهنگی و ابزاری ویژه در جهت رشد و ارتقای فرهنگ در جامعه یاد کرد و اظهار داشت: می توان با برنامه ریزی و تبلیغات مناسب به سرعت بخشیدن اشاعه فرهگ مطالعه و ترویج کتاب خوانی کمک نمود.

وی افزود: در سال همدلی و همزبانی با عزم و کوشش کلیه مسئولان امیدواریم شاهد توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی استان از جمله شهرستان خرامه باشیم، عمده اهداف اداره کل نیز بر این استوار خواهد بود که بستری مناسب برای کتابخوانی در سطح استان فرهنگی و فرهیخته پرور فارس فراهم نماید.

جعفری حسینی گفت: امیدواریم با حمایت ها و مساعدت های فرمانداری بتوانیم وضع موجود را بهبود بخشیم و با توجه به استعدادهای علمی و فرهنگی در شهرستان و ظرفیت ها و قابلیت های موجود، گام های موثری در جهت رشد و توسعه کتابخوانی برداریم.

در پایان مقرر گردید:

فرمانداری شهرستان با تخصیص حداقل یک میلیارد ریال به منظور ساخت و تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی از محل ماده 180 حمایت لازم را انجام دهد، جلسه ای در سطح شورای شهر با حضور فرماندار به منظور اصلاح پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ترتیب داده شود. با حمایت اداره کل، دوربین مداربسته در محل کتابخانه محمد رسول الله (ص) نصب گردد. پشت بام کتابخانه شهدای سلطان شهر به طور کامل با همکاری شورای سلطان شهر و اداره کل تعمیر و ایزوگام گردد. زمینه راه اندازی و ساخت کتابخانه در روستای بزرگ معزاباد با 8000 نفر جمعیت هرچه سریعتر هموار شود. جلسه انجمن کتابخانه عمومی خرامه در اولین فرصت برگزار گردد. هزینه اتصال اداره کتابخانه عمومی به اتوماسیون اداری شهرستان به مبلغ 15 میلیون ریال توسط فرمانداری تامین گردد.