حداقل مبلغ 800/000/000ریال از محل ماده 180 جهت ساخت کتابخانه عمومی سلطان شهر تخصی

نظرات 0

به گزارش صدای خرامه، بهرام نجفی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم، گزارشی از فعالیت های فرهنگی تابستانه کتابخانه عمومی، تحلیل سرانه مطالعه و فضای کتابخانه و عضویت و همچنین در حوزه ی عمرانی نیز از ایزوگام پشت بام کتابخانه، نصب 5 عدد دوربین مداربسته، گازکشی سالن های مطالعه ارائه کرد و از آماده سازی کتابخانه عمومی شهید نصرا... ایزدی جهت افتتاح در هفته کتاب خبر داد.

نوراله اسپرجانی فرماندار خرامه ضمن اشاره به دستور کار جلسه (هفته کتاب و برنامه های مربوطه) اعلام کرد: کلیه مسئولان اجرایی و سازمان های فرهنگی در طول ایام هفته کتاب موظف به همکاری جامع با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هستند.

وی افزود: مساله کتاب مقوله ای بسیار مهم و ارزشمند و در عین حال نیازمند حمایت و بازنگری می باشد، هفته کتاب بهترین فرصت جهت معرفی این کالای بسیار ارزشمند فرهنگی به مردم و خانواده هاست و متوقعیم کلیه سازمان ها رو نوشتی از عملکرد خود در این هفته به فرمانداری ارائه دهند.

پس از بحث و بررسی دستور کار جلسه و ارائه نقطه نظرات اعضاء حاضر، مصوبات زیر به تصویب رسید:

1. مصوب شد در راستای تامین اعتبار جهت ساخت کتابخانه عمومی روستای معزآباد جابری، دهیاری  این روستا متقبل گردید با اهداء یک قطعه زمین به ارزش تقریبی 600/000/000ریال جهت فروش و هزینه کردن  مقدمات اولیه ساخت کتابخانه را فراهم آورد .

2. پیرو مصوبات قبلی انجمن، فرماندار شهرستان متقبل گردید حداقل مبلغ 800/000/000ریال از محل ماده 180 جهت ساخت کتابخانه عمومی با رعایت ضوابط  در سلطان شهر تخصیص دهد.

3. مصوب شد رییس اداره کتابخانه های شهرستان به موجب نامه ارسالی  مهندس بیات پور پیگیری لازم جهت دریافت درآمد شش ماهه ابتدایی سال 94 را داشته باشد.

4. مصوب شد اداره کتابخانه های عمومی بمناسبت هفته کتاب ضمن دریافت مجوز از اداره کل، نمایشگاه بزرگ کتاب با همکاری اداره آموزش و پرورش و انتشارات ظهور در محل سالن زینبیه در مرکز شهر و همچنین 31 مدرسه برپا دارد .

5. مقرر شد در تاریخ 24/8/94 اداره کتابخانه های عمومی با همکاری فرمانداری شهرستان ، شورای شهر و اداره آموزش و پرورش مراسم بزرگ تجلیل از خادمان و یاوران کتاب شهرستان را در محل سالن شهید موسوی فرمانداری برگزار نماید.

6. مصوب شد اداره کتابخانه های عمومی با همکاری اداره هلال احمر در محل میدان امام خمینی به مدت دو روز ایستگاه مطالعه با شعار هر شهروند یک کتاب به منظور جمع آوری کتب اهدایی مردم و معرفی برنامه ها و خدمات کتابخانه برپا دارد.

7. مصوب شد نمایشگاه بزرگ طراحی و نقاشی از تابلوهای اعضائ کتابخانه در محل کتابخانه عمومی به مناسبت هفته کتاب برپا شود.

8. مصوب شد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با همکاری شورای معزآباد و دهیاری  و اداره ورزش و جوانان برنامه پیاده روی صبحگاهی خانوادگی را بمناسبت هفته کتاب  در تاریخ 29/8/1394 برگزار نماید.

9. مصوب شد اداره آموزش و پرورش با ارسال بخشنامه به کلیه مدارس مقدمات بازدید همه دانش آموزان از کتابخانه و ثبت نام رایگان انها را فراهم آورد.

10. مصوب شد مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه روسای اداره و مدیران سازمانها از منشور دولت تدبیر و امید و نیز افق چشم انداز 1404 جمهوری اسلامی به پیشنهاد و همکاری فرمانداری برگزار گردد.

11. مقرر گردید دانشگاه آزاد و پیام نور ضمن  معرفی کتابخانه عمومی به دانشجویان در ایام هفته کتاب مقدمات حضور آنها در کتابخانه و عضویت دانشجویان را فراهم آورند.

12. مصوب شد اداره کتابخانه های عمومی کلیه برنامه های ابلاغ شده از طرف اداره کل اعم از دیدار با امام جمعه، فرماندار و نماینده، سخنرانی در محل نمازجمعه، تقدیر از برترینهای حوزه کتاب، مسابقات مختلف کتابخوانی و ... را اجرا نماید.