جلسه ای در خصوص بررسی مسائل و مشکلات کتاب خانه عمومی سلطان شهر در محل بخشداری کربال تشکیل گردید.

نظرات 0

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، با حضور علیرضا زارعی بخشدار کربال، بهرام نجفی مسئول اداره کتابخانه، سرپرست شهرداری ، اعضای شورای اسلامی و مسئول کتابخانه عمومی شهدا سلطان شهر جلسه ای در خصوص بررسی مسائل و مشکلات کتاب خانه عمومی سلطان شهر در محل بخشداری کربال تشکیل گردید.

علیرضا زارعی بخشدار کربال ضمن خوشامگویی به حاضربن با اشاره به نقش پر رنگ مطالعه و افزایش آگاهی های مردم در رشد وتوسعه هر جامعه دانست افزود: پائین بودن سرانه مطالعه در کشوررا نگران کننده دانست و خواستار اهتمام ویژه در این حوزه گردید.

وی ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی را در عدم آکاهی مردم بویژه نسل جوان در آن زمینه دانست خاطر نشان شدند: با بالا رفتن سطح آگاهی و درک مردم معضلات اجتماعی نیز کمتر می شود که خود کمک زیادی به پیشرفت جامعه می کند.

بهرام  نجفی مسئول اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه افزود: در حال حاضر تعداد اعضای کتابخانه عمومی سلطان شهر 650نفر و میزان کتاب موجود در ان کتابخانه را  1400  جلد می باشد.

نجفی با ذکر این مطلب که بایستی با تبدیل کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی،به توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین تمام اقشار جامعه بویژه جوانان اقدام نموداضافه کردند: مطالعه میتواند نوع نگرش افراد به زندگی را دچار تغییر نموده و علاوه بر آن به شناسایی و شکوفایی استعدادهای بالقوه در میان نسل جوان بیانجامد.

در پایان در خصوص مشکلات موجود کتابخانه عمومی سلطان شهر بحث و تبادل نظر و مقرر گردید شورای اسلامی و شهرداری سلطان شهر همکاری لازم را در جهت حل آنها داشته باشند .